Mikro Kaynak Saç

Mikro Kaynak Saç İşlemleri...
mikro-kaynak-sac
mikro-kaynak-antalya

Antalya'nın en çok tercih edilen kuaförü

Mikro Kaynak Saç İşlemleri...

Erdal Önal Kuaför ve Güzellik Salonu olarak siz değerli müşterilerimiz için sunmuş olduğumuz, Antalya’da özenle bu hizmeti vererek MİKRO KAYNAK SAÇ uygulamasını kullanmanız için sizlere kaliteli şekilde hizmet vermektedir. Erdal Önal olarak uygulamakta olduğumuz Mikro Kaynak tekniği, dünya saç kaynak alanındaki en son teknik ve trendlerdendir.

Mikro kaynak tekniği, ince tutamlar halinde eklenen çok özel bir saç kaynak tekniğidir. Saç kaynağında eklenen tutamların ince ve hafif olması saç kaynağının kullanımını son derece kullanışlı ve sağlıklı kılmaktadır. Eklenen saç tutamları diğer kaynak sistemlerinde eklenen tutamlara kıyasla 1/3 oranında daha ince tutamlar halindedir.

Saç kaynak işleminde eklenen tutamların çok ince olması sayesinde kaynaklanan saçlar ağırlık yapmazlar. Bu sayede saç diplerinde ağrı ve ağırlık sebebi ile saç kaybına sebep olmaz. Kullanım süresince konforlu ve pratik oluşuyla birlikte aynı zamanda kaynak teknikleri arasında en sağlıklı olanıdır da. Kaynak saçlarınız çıkartıldığında saç kaybı ile karşılaşmazsınız.

Mikro Saç Kaynak Tekniği, kendi saçlarının sağlığını ve güzelliğini önemseyenler için harika bir buluştur!

Mikro Kaynak Nedir?

Mikro Kaynak dünyadaki en güncel saç uzatma sistemidir.
Mikro saç kaynağı yapısal olarak bağlantı noktaları diğer kaynak sistemlerine göre çok küçük olduğu için mikro adı verilmiştir.
Bağlantı noktalarının küçük olma özelliği ise saç naklini görünmez kılıyor
Mikro kapsülleri o kadar küçüktür ki yakın mesafeden bakıldığında bile görünmezler.
Gün içinde kullanırken dipten itibaren taranabilir ve uyurken maksimum konfor sağlamaktadırlar.

Mikro Kaynak Nasıl Yapılır?

Bu işlem, şeffaf kapsül granüllerinin ısı ile eritilerek saçların tutturulması esasına dayanır. Küçük şeffaf kapsüller eklendiklerinde saçlarınız ile aynı renk olurlar ve saçlarınızı sararak tutunurlar. Böylelikle boncuk kaynakta olduğu gibi sıkıştırılarak saç telinin ezilip kırılmasının önüne geçilmiş olunur ve saçlarınız beslenmeye devam ederler.

Standart keratin kullanılarak denenen mikro kaynak uygulamasında keratinin boyutu küçülüp miktarı azaldıkça tutuş gücü de azaldığından standart keratin mikro kaynak işlemi için uygun değildir. Biz ise Avrupalı uzmanlar tarafından Mikro Saç Kaynak işlemi için özel olarak üretilen, yüksek kalitede materyaller kullanmaktayız. Organik yapıya sahip bu materyal ile kaynaklar 3’te 1 oranda daha küçük eklenmiş olduğu halde 9 ay üzeri herhangi bir bozulma olmadan sağlam kalabilmekte.

Saçlarınız ile aynı renkte olan yaklaşık küçük bir pirinç tanesi boyutundaki kaynak kısımları saçlarınızın arasında dışardan farkedilmezler. Böylece kafanızda daha geniş bir alanda uygulanabildiğinden çok daha doğal bir görünüm elde edilebilmekte. Kaynak işleminden sonra doğal görünmesi için kendi saçlarınızı kesmek gerekmez.

Eklenen tutamların 3’te 1 küçük olması, adetinin de yaklaşık 3 kat daha fazla olması anlamına gelmekte. Detaylı ve ince işçilik ile uygulanan işlemin yapılış süresi kişinin saç yapısı ve eklenecek miktara göre 6-8 saat sürmekte.

Mikro Kaynak Kimler İçin Uygundur?

Saçlarını uzatmak isteyen,saçları zayıf ve az olan,aynı zamanda kimyasal işlemlerden zarar görmüş,yanmış,yıpranmış,dipleri yoğun ucları seyrek ve hacmi az olan tüm saç tipleri için uygundur.
Farklı Saç tiplerinin tamamına uygulanabilmesi özelliği ile aşırı kısa saça (bu 5 cm olması bile yeterlidir.) kaynak yapılabilmektedir. Kısa saça kaynak konusunda uygulanacak tekniklerin kısıtlı olması göz önünde bulundurulduğu takdirde, kısa saçlı bayanların uygulayabileceği en iyi saç kaynağı mikro kaynaktır.

Mikro Kaynak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Mikro kaynak saçların kullanım süresi 12 ay üzeri süre yapısı bozulmadan kalabilmekte fakat kullanım süresini belirleyici olan saçlarınızın yapısı, uzama hızı ve kullanım şeklinize bağlı olarak ortalama 4-7 ay arasında değişmekte.Saçlarımız ayda ortalama 0,5cm kadar uzar ve uzadıkça kaynak kısımları aşağıya inerek bir süre sonra farkedilir olmaya başlarlar. Bununla birlikte saç telinin ortalama 5 yıl ömrü vardır ve ömrünü tamamlayan saç teli düşerek yerine yenisi çıkar. Bu sayı günde ortalama 100 tel civarındadır.

Normalde dökülüp düşecek olan bu saç telleri kaynak işlemi esnasında birbirine tutturulduğundan düşemeyerek askıda kalırlar. Askıda kalan bu saç tellerinin kütikil yapısı ters döndüğünden kaynakların dip kısımlarında karışmaya sebep olmaktadır.

Saçtaki bu doğal döngüyü engellememiz mümkün değilse de, kaynakların yapılış tekniği ile bu karışmayı minimuma indirmekteyiz. Kaynak saçlarınızı size tarif ettiğimiz şekilde fırçaladığınız takdirde karışma problemi tamamen engellenebilmekte.

Sağlıklı bir kaynak saç kullanımı için tavsiye edilen süre 4 aydır.

Mikro Kaynak Saça Zarar Verir mi ?

Kaynakların saça olan zararları en çok merak edilen konuların başında gelir.
Dürüst olmak gerekirse PROFESYONEL görüşümüzle bize göre saça zarar vermeyen kaynak çeşidi yoktur.
saçın zarar görmesinin iki temel sebebi vardır.
Kullanıcı hatalarından dolayı ve uygulayıcı hatalarından kaynaklı sebeplerdir.
kullanıcılar üç ayın üzerinde kaynaklarını kullanmaya devam ettikleri taktirde nakil saçlarda oluşan karışıklık doğal saçlarada zarar vermektedir. Bu sebeple mikro kaynağı 3 aydan sonra kullanıcıların yenilemelerini tavsiye ediyoruz.
Uygulayıcılardan kaynaklanan hatalar ise ilk uygularken yanlış tekniğin kullanılmasının yanı sıra kaynakları çıkartırken yaşanır çıkarma işlemini özel solisyon yerine kolonya,aseton,alkol,tiner v.b gibi maddeler kullanılarak çıkarılmaya çalışılmasıdır. Bunların hiç biri keratin çözücü özelliği yoktur.
Keratin çözücü özel solisyon kullanılmadığı taktirde saçlara çok ciddi zarar verilmesi kaçınılmazdır. ve birçok oranda saç kaybına yol açacaktır.
Konuyu toparlamak gerekirse herhangi bir kaynak sisteminde genel saç kaybı %10 ise bu mikro kaynakta doğru saç seçimi,doğru uygulama, doğru kullanım ve doğru söküm işlemi yapıldığı takdirde bu oran %1 e kadar düşmektedir. Bu nedenle mikro kaynak kaynak kullanıcılarının tercih sebebidir.

Mikro Kaynak Kullanımı?

Micro Kaynak uygulaması ile uzatılan saçlarınıza dilediğiniz işlemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

• Kaynaklarınız gözükmeden saçlarınızı dilediğiniz gibi toplayabilir,

• Düzleştirici, fön, maşa vb. ile şekillendirebilir,

• Boyama, renk açma, röfle, balyaj, ombre gibi işlemleri uygulayabilir,

• Dilediğiniz şampuan, saç bakım ürünleri, bakım yağlarını, kremlerini, maskelerini uygulayabilir,

• Deniz, havuz, sauna, solaryum gibi aklınıza gelebilecek her ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

• Kaynak saçlarınızı kullanırken herhangi bir özel bakıma ihtiyaç olmaz.

• X-ray, MR gibi tıbbi işlemler için sorun teşkil etmez.

• Saç kaynak işleminde eklenen tutamların çok ince olması sayesinde kaynaklanan saçlar kendi saçlarınız ile daha iyi bütünleşir ve daha doğal bir görünüm alır.

• Küçük ve şeffaf kapsüller eklendiklerinde saçlarınız ile aynı renk olurlar ve saçlarınızı topladığınızda dahi fark edilmezler.

• Kafanıza batıp sizi rahatsız etmez, saçlarınıza dokunulduğunda dışarıdan hissedilmezler.

• Dilediğiniz bütün işlemleri uygulayabilir, bakım yağları sürebilir, deniz, havuz, sauna, solaryum gibi ortamlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

• Tüm saç tiplerine uygulanabilmekte, çok kısa saçlarda bile doğal bir görünüm elde edilebilmekte.

• Kaynak işlemi yapılırken ve kullanım süresince herhangi bir ağrı ya da acıya sebep olmaz, kaynaklar çıkartılırken, saçlarınıza herhangi bir zarar vermezler.

• Diğer kaynak sistemlerine oranla 2 kat daha uzun kullanım süresi sunar. Saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak 4 ila 7 ay.

• Saçlarınızı diplerden fırça ile fırçalayabilirsiniz.

• Eklenecek tutamlar ince ve hafif oldukları için kafanızda ağırlık yapmaz.

• Keratin ve boncuk gibi kaynak sistemlerinde olduğu gibi katlı bir görünüm olmaz, doğal ve bütünlük içinde bir görünüm olur.

• Saçlarınızı dış etkenlerden koruyarak saçlarınızın daha çabuk uzamasını sağlar.

• Kullanım kolaylığı ile size zaman kazandırır, saçlarınızı yıkadıktan sonra da kendi saçlarınız gibi doğal görünümde olurlar.

• Daha önce kullandığınız saçlarınız yada çıtçıtlarınız da bu teknik ile kaynak yapılabilir.

 

Mikro Kaynakların Çıkarılışı

Kaynakların kullanım süresini saçlarınızın uzama hızı belirler. Kaynakların çıkartılma vakti geldiğinde özel solüsyonu ile saçlarınız zarar görmeden çıkartılmaktadır. Kaynakların çıkartılması sırasında herhangi bir acı duymazsınız.

Mikro Saç Kaynak sistemi ile eklenen kaynaklarınız çıkartıldıktan sonra saçlarınızı dinlendirmenize gerek kalmadan çıkartıldığı gün tekrar Micro kaynak yapılabilmektedir.

 

Mikro Kaynak Fiyatları Nedir?

Saçı görmeden, kontrol yapılmadan söylemek doğru olmaz ve verdiğimiz fiyatlar ortalama fiyatlardır.
Fiyat asıl belirleyen sizin saçlarınızı kontrol ederek kaç adet kaynağın kullanılacağıdır.
Fiyatı değiştiren saçın rengi boyu ve saç cinsi yani dalgalı düz karakter olması.
Ücretsiz bir ön görüşme randevusu alıp bizi ziyaret ettiğinizde net bir fiyat çıkartılacaktır.

Mikro Kaynak Saçları Garantili midir?

Çoğu zaman saç kaynak kullananlardan aldığımız soruların içinde saçların gerçek olup olmadığı merak ediliyor.
Kullanılan saçların kalitesi kullanıcı tarafından maalesef bakarak anlaşılabilir bir durum değil. Kullanım sırasında yaşadığınız problemler saçların kalitesini ortaya çıkartıyor.
Bu sorunlar saçların çok karışması, dökülmesi ,renk tutmaması, lastik gibi uzaması ve sağlıksız olması olarak sıralanabilir.
Kuaför Erdal Önal Garantisi Nedir?
Mikro Kaynak yapılabilen, Karışmayan, dolaşmayan, istenilen renk açılıp boyanabilen ve uzun dönem kullanılabilen saçlara ulaşmak çok zordur. Yapmış olduğumuz mikro kaynak uygulamalarında ilke olarak misafirlerimize yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun bizim sorunumuzdur diyebileceğimiz saçları imal edip kullanmayı tercih ediyoruz. Bunu söyleyebilmek için elimizde o kadar farklı karakterlerde ve renklerde saçları bulunduruyoruz ki, sizlerin saç karakterine bire bir uyan saç karakterini uygulayabilmeliyiz. Kullanılacak nakil saçların sizlerin saç dokusuyla aynı olması olmazsa olmaz bir şartımızdır.
Bu sebeple kullandığımız saçlarda yaşanabilecek olası sorunların bizim sorunumuz olacağını bilmenizi istiyoruz…
antalya-mikro-kaynak-sac
antalya-mikro-kaynak

Adres: Çaybaşı Mah. Ali Çetinkaya Cad. No:122, Muratpaşa/Antalya

Randevu: 0535 870 9590

gelin saçı ve makyajı
mikro kaynak saç